Home
Cornwal
Norfolk

Cesty po Anglii, přírodní zahrada a jiné koníčky

Původně jsem plánovala vedení klasického blogu, jenže jaksi...není čas. Protože se však přece jen občas zabývám i něčím jiným, než je pletení a předení a o některé hezké zážitky nebo fotografie je škoda se nepodělit, přidala jsem alespoň tuhle stránku.

Najdete tu směs velmi nesourodých věcí (vstup na příslušné stránky/do galerie vede přes obrázky), snad vás  některé osloví a zaujmou:

- pár reportáží z cest - poněkud monotématických, jelikož naší trvalou láskou je Anglie, kam tradičně vyrážíme na tradiční podzimní dovolenou

 

Londýn, moje nezamilovanější město na světě. Prostě srdeční záležitost, logiku to nemá a jak říká Cimrman: "Můžete s tím nesouhlasit, můžete s tím polemizovat, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat."

Linky na obrázky jsou tentokrát vložené přímo v textu minireportáže, kterou najdete TADY

 

 

Norfolk - země vody, jezer, rákosí, moře, vodních ptáků, starých hospůdek. Země zaslíbená pro ty, které uvádí do vytržení pohled na deset tisíc tažných vodních ptáků, kteří sem zavítají během svého tahu každý podzim.

A pro ty ostatní je tu také dost kouzelných míst na objevování. Jenom nezapomeňte zabalit si s sebou vysoké gumovky! Voda je tu prostě všude.

Vstup do galerie fotografií vede přes obrázek.

 

Yorkshire - země spokojených ovcí, zelených údolí a pustých vřesovišť - kromě Skotska je to jedna z nejdivočejších oblastní Velké Británie. Kdo by to řekl, když se dívá na chundelatá jehňata na šťavnatých pastivnách. Jenže stačí z přívětivého údolíčka vystoupat na náhorní planinu a tam už kraluje jen obloha, vítr, déšť ... a v zimě sníh.

Vyjímečným zážitkem byla návštěva jediného stáda původního divokého evropského skotu v Chillinghamu. Zapomeňte na mírně přitroublé domácí krávy. Na tohle stádo nikdy nesáhla lidská ruka, žije podle svých pradávných pravidel, býci bojují o vedení stáda a přes tisíc let si nevšímají lidí, kteří se občas tiše přiblíží a ze zdvořilé vzdálenosti je pozorují. Takhle nějak vypadal divoký skot, který potkávali Keltové i v našich lesích.

                                                            Vstup do galerie fotografií vede přes obrázek.

  Cornwall a Dartmoor - země magie, tajemných lesů, druidů, útesů a mořského příboje...alespoň tak  se nám představila.

Nebylo to plánované ani očekávané, ale přesto se hlavním motivem téhle dovolené stala právě místa zvláštní, tajemná a magická. Ať už šlo o opuštěné "vesnice duchů", kde stromy prorůstají zdmi pomalu se rozpadajících kamenných domů,  prastarý, mechem a lišejníkem huňatý dubový les, posvátné údolí s vodopádem, kde se ani fotografovat nedalo nebo na zpáteční cestě Glastonbury se slavným torem a neméně slavnou studánkou kalichu.

                                                            Podrobnější povídání o tom, co a jak jsme viděli v Cornwallu si můžete přečíst tady.

                                                            Vstup do galerie fotografií vede přes obrázek.

- do naší přírodě přátelské zahrádky (říkat tomu biozahrada by bylo poněkud nadnesené) můžete také nakouknout přes obrázek

 

 

 

 

 

Potěší mě Vaše komentáře, připomínky nebo vlastní zážitky z cest. Přijďte si popovídat do návštěvní knihy: